Komu už jsme pomohli, Strana 8

Renata Choderová

Celkový příspěvek: 
29 000 Kč
Pomohl celkem 1 dárce

2020

 

Paní Renata se od narození potýká s dětskou mozkovou obrnou. Je plně odkázána na pomoc druhých, protože forma DMO je velmi těžká - kvadruparéza, mentální retardace, epilepsie. O paní Renatu se 24 hodin denně stará její bratr s přítelem. 

I přes těžký handicap paní Renaty podnikají všichni společně různé výlety, jezdí na hory, chodí plavat. Nemají vlastní automobil, a tak se všude přepravují autobusem nebo vlakem. Výrazně by jim pomohl pohon k mechanickému vozíku, aby mohli zvládat i obtížnější a kopcovité terény. 

Příspěvek byl poskytnut na elektrický pohon k invalidnímu vozíku.

Jakub Mlateček

Celkový příspěvek: 
53 000 Kč
Pomohl celkem 1 dárce

2020

 

Kubíčkovi bude letos 9 let. Krátce po narození u něj došlo vzhledem k pozdě diagnostikované preeklampsii maminky k masivnímu krvácení do mozku a selhání orgánů. Přes nepříznivou prognózu Kubíček většinu komplikací překonal, zůstal však trvale těžce mentálně i fyzicky postižený. Trpí také těžkou formou epilepsie. Přesto je Kubík velký bojovník a když mu to jeho stav dovoluje, často se usmívá nebo si brouká.  

 
Příspěvek byl poskytnut na speciální kočárek.
Michal Podzimek

Celkový příspěvek: 
41 706 Kč
Pomohl celkem 1 dárce

2020

 

Malému Míšovi je 21 měsíců. Po půlročním maratonu po doktorech byla Míšovi diagnostikována spinální svalová atrofie II. typu. V Motole nyní podstupuje léčbu Spinrazou, kdy mu jsou vpichovány injekce přímo do páteře. Tato léčba má zmírnit průběh nemoci.

Míša se zvládne po bytě kamkoliv doplazit, občas se dostane na všechny čtyři. Když je v blízkosti něco, čeho se může chytit, dokáže se vytáhnout i do kleku. Převážně ho ale musí nosit maminka. Vzhledem k onemocnění bude rodina potřebovat pro syna kompenzační pomůcky.

 
Příspěvek byl poskytnut na pořízení speciální židličky a kočárku.
Karel Tichý

Celkový příspěvek: 
40 000 Kč
Pomohl celkem 1 dárce

2020

 

Kája byl mladý talentovaný fotbalista, kterému se dne 28. 3. 2013 ve vteřině změnil život. Stačilo malé zaváhání a život Káji visel na vlásku. Čtyři měsíce bojoval o život a do dnešního dne má vážné zdravotní problémy. V osudný den Kája odjížděl na služební cestu do Kralup, při které došlo k vážné dopravní nehodě.

Kája utrpěl velmi vážná zranění. Poranění mozku s vnitrolebečním krvácením, poranění hrudníku, kontuze plic a sériová fraktura žeber. Lékaři mu dávali velmi malou šanci na přežití, ale on to nevzdal. Po několika měsících v nemocnici Ostrov byl Kája propuštěn domů. Začátky byly pro rodinu velice náročné a chaotické, jelikož chlapec potřebuje 24 hodinovou péči. Rodině pomáhá kamarádka Pavlína, která je rehabilitační sestra a naučila rodinu, jak se o Káju starat. Kája pohybuje oběma nohama i rukama, na požádání napíná svalstvo a zkouší se postavit, ale chce to mnoho trpělivosti.

 
Příspěvek byl poskytnut na rehabilitační a posilovací přístroj Motomed.
Miloslav Ullwer

Celkový příspěvek: 
34 310 Kč
Pomohl celkem 1 dárce

2020

 

Příběh rodiny Ullwerů se začal psát v listopadu roku 2004, kdy se narodil Míla. Vše bylo do jeho čtyř měsíců v pořádku. V tu dobu si otec všiml, že syn otáčí hlavičku pouze podle zvuku. Nastalo nekonečné běhání po vyšetřeních, kde se ukázalo,že Míla trpí vzácnějším syndromem THEILLE s mikrocefálií, pohybovým, zrakovým i mentálním postižením. Míla má snahu se stavět, ale bohužel chybí stabilita. Ve svých 15-ti letech nechodí, nemluví, je na plenách, musí být krmen a nemá jemnou motoriku.

Aby toho nebylo málo, otec se tak honil, aby se rodina měla lépe, že v lednu roku 2012 měl těžkou mozkovou mrtvici. Zůstal upoutaný na invalidní vozík s ochrnutím levé strany těla. Velice těžce nese to, že je odkázán téměř ve všem na pomoc druhé osoby. Maminka tak byla nucena odejít z práce, aby se mohla o oba starat.
 
Příspěvek byl poskytnut na mechanický vozíček pro syna.
Eva Seidlová

Celkový příspěvek: 
24 560 Kč
Pomohl celkem 1 dárce

2020

 

Maminka tří dětí, paní Eva, prodělala v roce 2018 meningokokovou meningitidu. Zprvu se zdálo, že se jedná o obyčejnou chřipku. Dne  28. 11. 2018 šla na ranní směnu, pracovala jako sanitářka na interně v nemocnici. V sedm ráno volala synovi, že se jí udělalo špatně. Druhý den brzy ráno už bylo nutné volat rychlou záchrannou službu. U této nemoci jde o každou minutu.

V nemocnici strávila paní Eva několik měsíců. V důsledku prodělané nemoci jí byly amputovány obě nohy. Jedna v bérci, druhá ve stehni. V tu chvíli se rodině zhroutil celý svět. Paní Eva se ale nevzdala a začala se učit chodit na protézách. Nácvik chůze vyžaduje speciální rehabilitace.

Příspěvek byl poskytnut na rehabilitační pobyt.

Petra Plháková

Celkový příspěvek: 
23 685 Kč
Pomohl celkem 1 dárce

2020

 

Paní Petra je maminkou tří dětí. Po narození nejmladšího syna onemocněla nemocí ALS. Nejprve vše zvládala bez větších problémů. Velkou podporu měla v rodině. Vše se změnilo postupným zhoršováním stavu, kdy manžel nevydržel tuto zátěž a od rodiny odešel. I přes tuto těžkou zkoušku zůstává paní Petra pozitivní a snaží si užívat každého dne. Do rodiny dochází každý den pečovatelka a v odpoledních hodinách o paní Petru pečují její starší děti, maminka a sourozenci.

Peníze, které má rodina, pokryjí chod domácnosti, školy, kroužky. Proto paní Petra požádala NF Josefa a Olgy Řepkových o příspěvek na věci, na které již finančně nedosáhne.

Příspěvek byl poskytnut na elektrické polohovací křeslo, polstrování a opěrku do koupelnového vozíku.

Eliška Novotná

Celkový příspěvek: 
140 435 Kč
Pomohl celkem 1 dárce

2020

 

Eliška je třináctiletá slečna, která se spolu se svým dvojčetem Jiříkem mamince narodila předčasně. Při porodu Elišce praskla cévka v mozku, došlo ke krvácení nejvyššího stupně. V hlavičce má zavedený shunt, který odvádí mozkomíšní mok. Elišky diagnózy zní dětská mozková obrna, hydrocefalus, epilepsie, zraková vada CVI, spastická forma kvadruparézy. 

Eliška nechodí, sama nesedí, ani se neplazí. Proto potřebuje speciálně upravený vozíček. Ze současného vozíku vyrostla dříve, než by měla rodina nárok na nový vozík hrazený zdravotní pojišťovnou. 

Příspěvek byl poskytnut na speciálně upravený vozíček.

Kateřina Zíková

Celkový příspěvek: 
43 136 Kč
Pomohl celkem 1 dárce

2020

 

Kačenka a její dvojče Anežka se mamince Janě narodily předčasně. Anežka je zcela zdravé dítě, ale Kačenka takové štěstí neměla. Od doktorů si maminka vyslechla diagnózu dětská mozková obrna. Ihned se začalo s léčbou, rehabilitacemi, pořizováním ortoticko-protetických pomůcek.

Po prvním absolvování rehabilitačního pobytu v Klímkovících nastaly u Kačenky velké změny. Dokázala se postavit a udělat pár kroků. Aby se mohla nadále zlepšovat a pobíhat se svojí sestřičkou, jsou rehabilitační pobyty nutností. Maminka je ale samoživitelka a tak se na nás obrátila s žádostí o pomoc.

Příspěvek byl poskytnut na rehabilitační pobyt.

FN Brno

Celkový příspěvek: 
131 400 Kč
Pomohl celkem 1 dárce

2020

 

 

Přístroj BEMER Profesional SET generuje velmi slabé elektromagnetické pole, které je frekvenčně upravené. Hlavním účinkem přístroje je podpora mikrocirkulace, což znamená, že se do postižených tkání dostane více živin a kyslíku. Tím je podpořen proces hojení, zmenšují se otoky, tlumí se zánětlivé projevy a bolest. Dochází i k podpoře imunity. Unikátnost přístroje spočívá v tom, že elektromagnetické pole má velmi malou intenzitu, a proto prakticky nemá kontraindikace, ale léčebný účinek je vysoký.

První přístroj BEMER se do Dětské nemocnice v Brně dostal v roce 2004. Díky výborným zkušenostem se postupem času do nemocnice pořídily na jednotlivé kliniky další přístroje pro hospitalizované pacienty. Klinika dětské ORL byla jednou z posledních klinik chirurgického zaměření, která jej dosud neměla. Pozitivní zkušenost s přístrojem BEMER však v loňském roce udělala, kdy si jej zapůjčila z Oční dětské kliniky pro svého pacienta. Ten po operaci v oblasti obličejových dutin nedaleko očnice zřejmě v důsledku pooperačního otoku měkkých tkání trpěl dvojitým viděním. Po aplikaci BEMER terapie dvojité vidění během několika dní ustoupilo.

Dětská ORL klinika přístroj BEMER využije u dětí po operacích k podpoře hojení a u dětí se zánětlivými onemocněními ke snížení otoku a bolesti. Je předpoklad, že v důsledku lepšího hojení dojde i ke zkrácení nutné doby hospitalizace. Velmi dobré zkušenosti s BEMER terapií mají v Dětské nemocnici především na Dětském rehabilitačních odd., Dětské oční klinice, na Klinice dětské anestezie a resuscitace a na Klinice dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie. prim. MUDr. Radek Brauner, Dětské rehabilitační odd., FN Brno, Dětské rehabilitační odd.

Příspěvek byl poskytnut na zakoupení přístroje BEMER Profesional SET.

Domovinka

Celkový příspěvek: 
36 179 Kč
Pomohl celkem 1 dárce

2020

 

Domovinka – sociální služba, která na území Plzně pomáhá již přes 20 let. Provozujeme stacionář, ve kterém naleznou domov senioři, kteří již nemohou ze zdravotních důvodů žít sami. Máme zde ale možnost i denního stacionáře, který je především pro rodinné příslušníky, kteří svého příbuzného nechtějí odložit natrvalo. Poskytujeme jim denní „hlídání“ a péči o jejich blízké. Velkému zájmu se těší terénní pečovatelská služba, která oddaluje nebo eliminuje nutnost umístění seniorů do pečovatelských zařízení. Naše pečovatelky navštěvují klienty i několikrát denně. Poslední roky nabízíme i péči umírajícím v podobě domácího hospicu.

Příspěvek byl poskytnut na pořízení průmyslové pračky.

Ondřej Tupý

Celkový příspěvek: 
9 985 Kč
Pomohl celkem 1 dárce

2019

 

Ondřej utrpěl v roce 2015 úraz při skoku do vody, v důsledku kterého zůstal ochrnutý. Zlomil si 5. a 6. obratel, což u takto vysokého poranění páteře a míchy znamená kvadruplegii. I přes svůj handicap zvládl složit maturitní zkoušku a nyní studuje na vysoké škole. Závodně hraje rugby vozíčkářů. 

Ondřej žije pouze se svým otcem a jako student s invalidním důchodem nás požádal o pomoc s financováním toaletního/sprchového vozíku

Příspěvek byl poskytnut na toaletní vozík.

Lenka Svrčková

Celkový příspěvek: 
79 500 Kč
Pomohl celkem 1 dárce

2019

 

Malý Alešek trpí epilepsií, paroxysmálním syndromem a deformitami kyčlí s diparetickým chůzovým stereotypem. V důsledku těchto onemocnění byl Alešek schopný ujít s vynaložením velkého úsilí maximálně 10 minut a poté vyčerpáním jen ležel. Maminka obdržela na vyzkoušení přístroj BEMER. Po několika týdenním používání přístroje se začaly objevovat první pozitivní vlivy na zdravotní stav Aleška. Ujde více, není tolik vyčerpaný a nevozí se jen v kočárku. Epileptické záchvaty také mírně ustoupily.

Vzhledem k pozitivám přístroje nás maminka požádala o pomoc s jeho pořízením.

Příspěvek byl poskytnut na přístroj BEMER.

Petra Hurtová

Celkový příspěvek: 
15 336 Kč
Pomohl celkem 1 dárce

2019

 

Paní Petra trpí již od narození vrozenou tělesnou vadou OI (osteogenesis imperfecta). Jedná se o zvýšenou lámavost kostí. Před jedenácti lety se stala matkou zcela zdravého syna Viktora. Po třech letech vztah s otcem Viktora nevydržel a došlo k rozvodu. Od té doby o syna pečuje sama.

Ačkoliv je paní Petra na vozíku a v plném invalidním důchodu, našla si ještě práci v malé pekárně. Snaží se svému synovi dopřát vše, co by měl mít, nebo co by si přál. Ale přesto jsou věci, na které finančně nedosáhne. Jednou z nich je počítač.

Příspěvek byl poskytnut na počítač.

Matyáš Kohák

Celkový příspěvek: 
28 800 Kč
Pomohl celkem 1 dárce

2019

 

Matyáš je desetiletý klučina, který má od narození diagnostikovanou dětskou mozkovou obrnu. Nejvíce ho onemocnění omezuje v pohybu. Sám nechodí, nesedí, sám se nenají. Vyžaduje neustálou celodenní péči. Nejvíce času mu věnuje maminka, která mu nahrazuje ruce i nohy. Matyáš pravidelně rehabilituje, absolvoval již několik rehabilitačních pobytů.

Vzhledem k tomu, že maminka musela kvůli péči o syna opustit své zaměstnání, nemůže si rodina dovolit financování polohovací postele, která by vyhovovala Matyášovým potřebám, bezpečnosti a pohodlí.

Příspěvek byl poskytnut na polohovací postel a antidekubitní matraci.

Jaroslava Tináková

Celkový příspěvek: 
31 918 Kč
Pomohl celkem 1 dárce

2019

 

Paní Jaroslava žije od roku 2015 v domově s pečovatelskou službou. V době, kdy se do DPS nastěhovala, si špatně nastavila předpis na služby. Po ročním vyúčtování jí vznikl dluh, který v důsledku snížení příspěvku na péči z II. stupně na I. stupeň nebyla schopna splácet. Dále vznikl při vyúčtování nedoplatek při plošném zvyšování nájemného v DPS a obecních bytech.

Paní Jaroslava disponuje starobním důchodem, ze kterého si pravidelně hradí nájemné v DPS, stravu či sociální služby. Dále se léčí s bércovým vředem. Její jediná dcera o ni nejeví žádný zájem. Kdyby se tato situace nazačala řešit, mohlo by dojít až k vypovězení nájemní smlouvy v DPS.

Příspěvek byl poskytnut na uhrazení dluhu na nájemném v domově s pečovatelskou službou.

Nikola Rálišová

Celkový příspěvek: 
57 690 Kč
Pomohl celkem 1 dárce

2019

 

Nikolka je malá slečna s kombinovaným postižením. Diagnostikován jí byl autismus s afektivním chováním a mentální retardace. Dále trpí epilepsií, fetálním alkoholovým syndromem, astmatem a těžkou oční vadou. Je umístěna v pěstounské péči.

Rodina si přála speciální kočárek, který by jim pomohl při přepravování i při běžných procházkách. Navíc má Nikolka jízdu v kočárku ráda. Na tento kočárek rodina finančně nedosáhla.

Příspěvek byl poskytnut na pořízení speciálního kočárku.

Irena Vodrážková

Celkový příspěvek: 
7 460 Kč
Pomohl celkem 1 dárce

2019

 

Irena je matka 5-ti dětí, o které se jako vdova stará sama. Dvě z dětí mají diagnostikované nádorové onemocnění neurofibromatózu. Mezi další diagnózy patří mentální retardace, epilepsie, ADHD.

Paní Irena se snaží svým dětem poskytnout nejlepší možnou péči, ale jako samoživitelka na mnohé nestačí. Na NF Josefa a Olgy Řepkových se obrátila s prosbou o pokrytí nákladů na školní obědy.

Příspěvek byl poskytnut na pokrytí nákladů na školní obědy pro dva syny.

 

Patrik Dufek

Celkový příspěvek: 
20 036 Kč
Pomohl celkem 1 dárce

2019

 

Patrik žije v dětském domově z důvodu nedostatečné péče ze strany matky. V roce 2018 musel podstoupit transplantaci kostní dřeně, jelikož onemocněl akutní myeloidní leukémií. Nyní je Patrikův stav stabilizován.

Nadále je umístěn v dětském domově, kde je pro něj potřeba, vzhledem k jeho onemocnění, zajistit nadstandardní vybavení, speciální výživu a hygienické pomůcky. Dětský domov nemá na takovéto potřeby finance, proto se obrátil na NF Josefa a Olgy Řepkových.

Příspěvek byl poskytnut na potřebné vybavení, potraviny a hygienické pomůcky.

Robin Tóth

Celkový příspěvek: 
5 198 Kč
Pomohl celkem 1 dárce

2019

 

Tóthovi jsou petičlenná rodina. Tatínek prodělal před téměř dvěma roky mozkovu příhodu, která zanechala trvalé následky. Pan Tóth je částečně ochrnutý, znovu se učí mluvit a špatně ovládá koordinaci svých pohybů. Se vším mu pomáhají rehabilitace, které jeho stav postupně zlepšují. Nejmladší syn Robin je postižený Downovým syndromem, špatně slyší a má ochablé svalstvo.

Rodina si přála absolvovat znakovací kurz, který si ale nemohla z vlastních finančních zdrojů dovolit, a proto se obrátila na nás.

Příspěvek byl poskytnut na znakovací kurz pro celou rodinu.